Музей Бойової Слави

30-ті роки ХХ ст. До початку війни з фашистською Німеччиною ще залишався час, але підготовка до неї і посилення збройних сил СРСР почалися завчасно.

У листопаді 1937 року з'явилася мережа артилерійських шкіл - в тому числі і шістнадцята Одеська. 

До початку Великої Вітчизняної війни в школі було чотири випуски, а під час війни ще два випуски. Майже 1300 осіб навчалися в різний час в артшколі, але, на жаль, більше половини з них не дожили до 9 травня 1945 року.

У 1946 році всі артшколи, в тому числі і шістнадцята Одеська артшкола, були реорганізовані в загальноосвітні. 

Сьогодні ліцей "Ланжеронівський" не забуває про героїв шістнадцятої артшколи.

У ліцеї діє музей Бойової слави. Профіль музею - військово-історичний.

Музей існує з 1988 року відповідно до наказу школи від 8.04.1988г. №41-«Про відкриття шкільного музею бойової і трудової слави радянського народу». Офіційна дата реєстрації - 3.04.2006 року, свідоцтво №15-2.

У музеї зберігається 16 стендів, 25 вітрин, понад 250 експонатів - всі оригінальні. Також музей зберігає унікальні матеріали про випускників школи, які захищали та звільняли Одесу.

В музеї проводяться екскурсії, присвячені визволенню України та  Одеси від німецько-фашистських загарбників, Дню Перемоги, Дню артилериста.

Були організовані проекти: «Ветеран в моїй сім'ї»  та «Я- одесит» 



Гімн 16-ої артилерійської спеціалізованої школи звучить у виконанні випускника школи, ветерана Великої Вітчизняної війни Львовського Михайла Леонідовича.
Дата написання гімну: 1943 рік.                                                                                 

Запис гімну: 21 лютого 2013 року