22 травня відбувся 5-й міський конкурс імені Аркадія Креймера на кращу інтерактивну екскурсію по рідному місту. У конкурсі брав участь учень нашого ліцею - Рудик Костянтин (10-А клас) з екскурсією "Ланжерон - незвичайний і дивовижний". Була проведена велика підготовча робота, створення екскурсії по місцях, де граф А.Ф.Ланжерон відзначився своїми діяннями на благо улюбленого міста.

Це введення "порто-франко" і будівництво Рішельєвського ліцею; вимощення каменем вулиць і будівництво закладу мінеральних вод в Горсаду; відкриття першого Ботанічного саду (на території, де знаходиться наш ліцей) і Першої поштової контори; випуск першої газети і календаря і відкриття поштового сполучення між Одесою і Стамбулом за допомогою двох шхун "Гонець" і "Севастополь"; це будівництво першого кам'яного моста (міст Новикова) через Карантинну балку

Так, є вулиця його імені, від його розкішної дачі залишилася в'їздних арка, центральний пляж носить ім'я "Ланжерон", на лоцманських картах світу є навіть мис Ланжерон, але немає до сих пір пам'ятника. Немає навіть меморіальної дошки на будинку, де він жив (Ланжеронівська, 21). Похований граф А.Ф.Ланжерон в Римсько-католицькому соборі (Катерининська, 33) відповідно до свого заповіту. А ми, педагогічний та учнівський колектив ліцею "Ланжеронівський" почали збирати документи для встановлення меморіальної дошки за місцем проживання цієї унікальної людини.


Галерея