Підсумки STEM - фестивалю "Цифровий світ"
(01.02.21 - 26.02.21)
STEM – освіта охоплює Природничі науки, Технології, Інженерію та Математику. Саме поєднання цих напрямків МК МІФ взяла в основу проведення міжпредметного фестивалю.
На уроках інформатики ( вчителі Алєксєєва А.І., Кришань Г.А., Нікова Г.І., Єрьоменко Е.І.) учні нашого ліцею приєдналися до руху проведення Години коду. Година коду – це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої було показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою. Діти вчилися в ігровій формі складати певні алгоритми з конкретних блоків, що дало можливість їм проходити в грі блочне програмування та пізнавати цифровий світ. Вчителі інформатики турбуються про безпеку учнів в Інтернеті і діти розуміють, що обізнаність — запорука безпеки як в реальному світі, так і у віртуальному просторі.
Дуже пізнавальною стала вікторина "Цікава математика" в 5-В та 5-Г класах (вчитель Іванова К.З.). Особливий інтерес у учнів викликали завдання практичного змісту. Десятикласники провели конференцію "Математика в архітектурі" та переконалися, що симетрія, певні розрахунки і комп'ютерні програми необхідні для створення 3D- моделей геометричних фігур та будівельних споруд.
Під час круглого столу « Феномен єгипетського трикутника» учні 8-х класів (вчитель Куріцева Н.П.) підготували цікаві розповіді про історію виникнення та застосування в будівництві єгипетських трикутників , а головне - навчились використовувати їх властивості для розв’язання прямокутних трикутників. З метою профорієнтаційної роботи, вмотивованого відношення до навчання, переконання важливості вивчення математики для обрання майбутньої професії, вивчення ринку праці учні 8-9 класів провели усний журнал «Математика і професії. Обираємо своє майбутнє». Особливо цікавими та креативними були виступи Піть Роберта та Якименка Іллі
(8-В кл.)
В 9-А класі пройшов математичний конкурс «Найкмітливіший», а в 9-Б- «Логік-ерудит» (учитель Уперенко Н.М.). Обидва конкурси проходили дуже цікаво і дали змогу учням виявити кмітливість, продемонструвати ерудицію і вміння логічно мислити. Переможцями в 9-А класі стали Георгій Лєпіхов та Олександр Магазинник, в 9-Б класі - Артем Галушкін, Олександр Марков і Ніколь Гертнер.
В 6-А класі (вчитель Колісніченко О. Б.) відбулася гра "Математичне лото". Команди активно боролись за перемогу, демонструючи свої знання з теорії, вміння діяти в нестандартних ситуаціях, працювати в команді, творчо зображали завдання за допомогою пантоміми. Учні 7-А класу з задоволенням брали участь у грі "Щасливий випадок", показавши свої знання з різних тем математики, вміння розв'язувати прикладні задачі та гнучку математичну логіку.
Учням 6-Б класу вдалося пройти квест з математики "Пригодницька математика" (вчитель Кришань Г.А.)
Ліцеїсти 9-х класів (вчитель Мальцева Л.М.) розв'язували фізичні задачі з розділу "Механіка" за допомогою табличного процесора Excel та переконалися в безпомилковому результаті роботи. У виставці моделей фізичних приладів "Експериментальний пікнік" прийняли участь учні 7-10 класів. Кращими роботами визнані: «Статична призма» - конструктор Карабун Марк (8-А клас) – 1 місце; "Катушка Тесли" - автор Шиколовський Михайло (11-Бкл.) - 2 місце; "Модель електричного дзвінка" – робота Токаря Гліба (9-В кл.) - 3 місце. У конкурсі відеороликів "Домашній фізичний експеримент" перемогу одержали Лазаренко Дар'я (11-А кл.) та Ахмеров Андрій (10-Бкл.).
Традиційно фінальним заходом фестивалю став Турнір Чемпіонів (шкільна міжпредметна комплексна олімпіада з математики, фізики, інформатики) "Цифрова мозаїка " серед учнів 5-10 класів (вчитель Алєксєєва А.І.)
Результати Турніру Чемпіонів "Цифрова мозаїка - 2021":
|
Клас |
Бал |
|
5А |
59,2 |
|
5Б |
54,8 |
|
5В |
55,0 |
|
5Г |
63,9 |
|
6А |
40,6 |
|
6Б |
67,2 |
|
6В |
43,2 |
|
7А |
49,5 |
|
7Б |
46,4 |
|
7В |
60,6 |
|
8А |
76,9 |
|
8Б |
45,0 |
|
8В |
61,0 |
|
9А |
46,0 |
|
9Б |
57,8 |
|
9В |
50,5 |
|
10А |
79,2 |
|
10Б |
77,3 |
STEM - фестиваль "Цифровий світ" ще раз підтвердив актуальність та креативність напрямку в освіті, що об’єднує природничо-науковий, математичний компонент та інноваційні технології.
Висловлюємо щиру подяку всім учням 5-11 класів за творчий пошук, успішну реалізацію ідей та плідну співпрацю в проведенні фестивалю.



